Jakie probiotyki polecacie?

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Prośka

Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: Prośka »

nigdy nie wiem który powinnam kupić...
Awatar użytkownika
peleryna
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2019, 17:16

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: peleryna »

Zapytaj po prostu o probiotyki w aptece jeśli Ci lekarz nie polecił konkretnego, najlepiej jest oczywiście kupować takie które mają w składzie żywe kultury bakterii i prebiotyki
Awatar użytkownika
katarakta
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2019, 17:14

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: katarakta »

Tak, albo stosuj ten który zaleci lekarz, ja ze względu na problemy z chorobami odbytu też mam specjalny probiotyk ProctoLact-M i bardzo go sobie chwalę, nawet stosuję go teraz profilaktycznie bo lekarz mówił że przyczynia się do utrzymania prawidłowej równowagi mikroflory jelit oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie w szczególności końcowego odcinka przewodu pokarmowego
Awatar użytkownika
wacika
Posty: 55
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:02

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: wacika »

To zależy tak naprawdę co Ci dolega, bo jeśli mam problemy z układem moczowym i często pojawiają się u Ciebie infekcje to zdecydowanie powinnaś zakupić sobie w aptece urolact. Jeszcze kilka tygodni temu nie wiedziałam już jak sobie sama pomóc z zapaleniem pęcherza moczowego. Ale właśnie farmaceutka poleciła mi zakup tego doustnego probiotyku urologicznego.
Awatar użytkownika
alekey
Posty: 29
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:05

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: alekey »

Zalecone przez lekarza. Nie każdy działa tak samo, jak bierze się antybiotyk to ważne aby dany probiotyk "uzupełniał" te bakterie które lek wyniszcza. Oczywiście mowa o tych pożytecznych. Bo jak tego nie dopilnujemy to możemy dopuścić do groźnej biegunki po antybiotyku spowodowanej zakażeniem c.difficile. Lekarze zapisują wtedy antybiotyki, wykonuje się także w poważnych przypadkach przeszczepienie mikrobioty jelitowej, szczególnie preparatami Human Biome Institute.
Leszunió9352

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: Leszunió9352 »

Ogólnie to jest dość poważna kwestia, bo trzeba pamiętać że to ma wpływ na nasze zdrowie i ogólnie na nasz organizm. Moim zdaniem trzeba będzie się udać do lekarza z takim pytaniem, a nie pytać ludzi w internecie. Oczywiście mogą być tutaj osoby, które się na tym znają, ale nie tak jak lekarz.
Jarosław

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: Jarosław »

W przygotowaniu do wizyty u lekarza bardzo ważna jest sfera psychiczna. Choroba nie powinna nas ani przerazić, ani zniechęcić do leczenia. Musimy ją poznać i zaakceptować, bo nie mamy innego wyboru. Wrogiem każdego nas jest lęk i wybujała wyobraźnia. W sumie u lekarza nie ma się czego bawiać, a program do umawiania wizyt https://www.rsqphysio.com/ hest genialny
kryśka

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: kryśka »

Najlepiej to mi się sprawdza ten - https://mynarum.com/narum-mumio-200mg a wypróbowałam już naprawdę sporo probiotyków, przez kilka antybiotykoterapii. Ten chyba ma najlepszy skład, a jest to ważne w przypadku probiotyków. Niestety trzeba go zamawiać przez internet, ale to nie problem dla takiej jakości
baśka

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: baśka »

A ja zdecydowanie polecam multilac https://www.multilac.pl/ bo to probiotyk odpowiedni dla dzieci i dorosłych i można go kupić pod postacią kropelek dla dzieci albo kapsułek. Nie musi być też przechowywany w lodówce. Jest odpowiedni nawet dla alergików, ponieważ nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny i wystarczy tylko jedna kapsułka dziennie.
huśka

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: huśka »

Mi bardzo dobrze sprawdza się Narum Caps, zazwyczaj jeśli potrzebuję dobrego, skutecznego probiotyku to na ten właśnie stawiam. Generalnie warto jest zadbać o to by probiotyk był naprawdę dobrej jakości, to bardzo istotne akurat w przypadku tych leków bo jest ich cała masa na rynku :)
IrekBonk

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: IrekBonk »

Najbardziej uwielbiam te z LR PRO 12, jako że jest to MLM to można je kupić u sprzedawców lub samemu wejść w ten biznes. Akurat jak kupuję u dystrybutora ze Śląska w jego sklepie internetowym https://zdrowyklik.pl/suplementy-diety/probiotyki/. Oprócz tego ma też inne firmy więc dla mnie to wygodne zakupy.
Wędrowna

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: Wędrowna »

Ja mogę polecić Multilac Baby, posiada jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii LGG i można go wszędzie ze sobą zabrać, bo nie wymaga przechowywania w lodówce. Stosuję go co roku w okresie jesienno-zimowym i w trakcie antybiotykoterapii, to taki mój niezbędnik.
sabinka

Re: Jakie probiotyki polecacie?

Post autor: sabinka »

huśka pisze: ↑01 wrz 2021, 12:02 Mi bardzo dobrze sprawdza się Narum Caps, zazwyczaj jeśli potrzebuję dobrego, skutecznego probiotyku to na ten właśnie stawiam. Generalnie warto jest zadbać o to by probiotyk był naprawdę dobrej jakości, to bardzo istotne akurat w przypadku tych leków bo jest ich cała masa na rynku :)
Dokladnie, te probiotyki Narum są bardzo skuteczne, też Narum Fast jest świetne moim zdaniem. Przynajmniej u mnie on się bardzo dobrze sprawdza, nie mam problemów z jelitami :)
ODPOWIEDZ