Boję się latać!

Porównywarki lotów, linie lotnicze, bilety i aktualne przepisy bagażowe. Wszystko o lotach samolotem.
Awatar użytkownika
JTillett79
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:24

Boję się latać!

Post autor: JTillett79 »

Kochane/Kochani...

poratujcie mnie dobrym słowem, radą, wsparciem, bo bardzo, ale to bardzo, bardzo, BARDZO boję się latać, a w te wakacje w kóńcu udało nam się uzbierać na wakacje i lecimy na Dominikanę! YAY!!! :) Jestem przeszczęśliwa, że w końcu spełni się moje marzenie i poleniuchuję na pięknej plaży numatic, ale...no wiecie, z drugiej strony, bardzo sie boję, czy bezpiecznie dolecimy. Za dużo różnych wypadków ostatnio z samolotami... I tutaj moje pytanie - jak mam przezwyciężyć w sobie ten lęk? Tak bardzo chcę polecieć, a jednocześnie - nie ruszałabym się nigdzie. Jak Wy sobie z tym radzicie? Czy może w ogóle się nie boicie latania?
Awatar użytkownika
Mizantropek
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2020, 11:32

Re: Boję się latać!

Post autor: Mizantropek »

Ja mam za sobą dobrze ponad kilkaset przelotów i odwiedzone około 70 krajów. Czy boisz się też jazdy samochodem, czy rowerem? Statystycznie masz większą szansę na śmierć we własnej łazience, niż w wypadku samolotowym. Plus, może cynicznie, przy wypadku lotniczym umiera się raczej szybko, bez inwalidztwa.
Awatar użytkownika
randall32
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Boję się latać!

Post autor: randall32 »

Musisz po prostu się do tego przyzwyczaić. Innej rady nie ma.
Awatar użytkownika
kacper
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2020, 18:53

Re: Boję się latać!

Post autor: kacper »

Dlatego ja wybieram podróż busem. Byłem ostatnio w Anglii i wybrałem przejazd z firmą superbusy.pl i smiało mogę Wam ją polecić. Szybko, tanio i wygodnie
Awatar użytkownika
pawlowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 lip 2020, 10:43

Re: Boję się latać!

Post autor: pawlowy »

Mam ten sam problem, często podróżuję i gdyby nie busy do Anglii, to nie miałbym jak się tam dostać

beninca polonia sp. z o.o
Awatar użytkownika
Zygzag
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2020, 13:52

Re: Boję się latać!

Post autor: Zygzag »

Jak już napisał ktoś wyżej, na lądzie masz większe szanse na wypadek :P
Awatar użytkownika
koralowa9
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2020, 13:34

Re: Boję się latać!

Post autor: koralowa9 »

Również mogę polecić busy do Anglii Super busy ;)
Awatar użytkownika
WikiDab
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2019, 14:35

Re: Boję się latać!

Post autor: WikiDab »

A dla mnie nie ma lepszego środka komunikacji niż samolot <3 każdy lot to niesamowita frajda
Awatar użytkownika
pela
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2020, 1:25

Re: Boję się latać!

Post autor: pela »

Także należę do grupy osób, która nienawidzi latać. Często podróżuję, ale zawsze wybieram busy Polska Anglia
Awatar użytkownika
Martynika
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:21

Re: Boję się latać!

Post autor: Martynika »

Nie ma co się bać, samoloty to najbezpieczniejszy środek transportu. Wiadomo, że wygląda to strasznie, ale to tylko tak wygląda:) Jeżeli dużo latacie to sprawdźcie sobie tu firmę https://delayfix.com/odwolany-lot i ich pomoc. W tym miejscu znajdziecie pomoc w przypadku odwołanych, opóźnionych lotów, a tu warto wiedzieć, że w takich przypadkach są szanse na uzyskanie odszkodowania i to całkiem sporego. Sęk w tym, że nie jest to łatwe i dlatego też korzysta się z pomocy takich właśnie firm.
włosyskup

Re: Boję się latać!

Post autor: włosyskup »

Mizantropek pisze: ↑23 lut 2020, 11:35 Ja mam za sobą dobrze ponad kilkaset przelotów i odwiedzone około 70 krajów. Czy boisz się też jazdy samochodem, czy rowerem? Statystycznie masz większą szansę na śmierć we własnej łazience, niż w wypadku samolotowym. Plus, może cynicznie, przy wypadku lotniczym umiera się raczej szybko, bez inwalidztwa.
coś w tym jest, smutna prawda.
-
skup włosów
Łukasz

Re: Boję się latać!

Post autor: Łukasz »

Hej, A jakie macie sposoby na strach przed lataniem u dziecka autystycznego? Macie może jakieś doświadczenie w tym tgemacie bo ja jestem kompletnie zielony. Dla zainteresowanych podrzucam link do ciekawego szkolenia w tematyce autyzmu: Paulina Szymańska ADOS-2
ODPOWIEDZ