Atopowe Zapalenie Skóry - jak dbać o skórę

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
jóźka

Atopowe Zapalenie Skóry - jak dbać o skórę

Post autor: jóźka »

Cześć wszystkm! Zakłam wątek, żeby trochę podyskutować na temat AZS. Kto walczy z tą przypadłością??? Ja od chyba 4 lat i wypróbowałam już wiele kosmetyków. Chciałam Was więc zapytać, jakich Wy używacie na co dzień? U mnie się sprawdza np. żel do mycia na AZS: https://hermzlabs.pl/collections/frontp ... wash-500ml i ten produkt mogę polecać. Jak to jest u Was? Co się sprawdza do pielęgnacji?
Rybeńka

Re: Atopowe Zapalenie Skóry - jak dbać o skórę

Post autor: Rybeńka »

jóźka pisze: ↑06 kwie 2021, 10:25 Cześć wszystkm! Zakłam wątek, żeby trochę podyskutować na temat AZS. Kto walczy z tą przypadłością??? Ja od chyba 4 lat i wypróbowałam już wiele kosmetyków. Chciałam Was więc zapytać, jakich Wy używacie na co dzień? U mnie się sprawdza np. żel do mycia na AZS: https://hermzlabs.pl/collections/frontp ... wash-500ml i ten produkt mogę polecać. Jak to jest u Was? Co się sprawdza do pielęgnacji?
Ja używam emolientów z exomega control. Zaleciła mi je lekarka podczas wizyty. Idealny dla mnie jest płyn, który dolewam do wanny podczas kąpieli. Ma fajną nazwę "kojąca kąpiel" i jest ona bardzo trafiona. skóra po umyciu jest nawilżona i ukojona własnie. Znikają podrażnienia i zaczerwienienia. Bardzo dobrze łagodzi męczące swędzenie.
Wioluś22

Re: Atopowe Zapalenie Skóry - jak dbać o skórę

Post autor: Wioluś22 »

Możesz zajrzeć na bloga centrum dermatologicznego Febumed https://febumed.pl/baza-wiedzy, ponieważ znajdziesz tam sporo przydatnej wiedzy na temat chorób skóry, również atopowego zapalania skóry. Oprócz tego, jakbyś potrzebował, możesz skorzystać z ich pomocy.
łza

Re: Atopowe Zapalenie Skóry - jak dbać o skórę

Post autor: łza »

Jóźka, prócz kremów i dermokosmetyków, jeszcze pomyśl poważnie o suplementacji. Czytałam, że niedobór NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) może się objawiać podrażnioną, suchą skórą z tendencją do łuszczenia się. Jest taki suplement o nazwie NEOGLANDYNA, który jest kombinacją i NNKT i olejów: z ogórecznika oraz lnu. Ludzie piszą, że działa cuda i bardzo pomaga na skórę z AZS czy łuszczycą. Trzeba by wypróbować.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2018, 13:27

Re: Atopowe Zapalenie Skóry - jak dbać o skórę

Post autor: Ada »

Nawilżanie skóry: Regularne stosowanie nawilżających kremów i balsamów może pomóc utrzymać skórę nawilżoną i zminimalizować suchość. Szukaj produktów o lekkiej konsystencji, które nie zawierają potencjalnych drażniących składników.
Weź pod uwagę na przykład dermokosmetyki na azs w sklepie verdelab.pl

Unikanie drażniących substancji: Staraj się unikać substancji, które mogą podrażniać Twoją skórę, takich jak szorstkie tkaniny, silne środki czyszczące, perfumowane kosmetyki i detergenty. Wybieraj produkty o delikatnych składnikach i bez zapachów.

Kąpiele w letniej wodzie: Zamiast gorących kąpieli, które mogą wysuszać skórę, weź letnie kąpiele. Unikaj długiego moczenia i używaj łagodnych środków myjących o neutralnym pH.
ODPOWIEDZ