Właściwości sorbitolu

Masz ulubione przepisy na dania kuchni włoskiej, azjatyckiej czy amerykańskiej? Poznałeś w podróży smaki, które chciałbyś odtworzyć we własnej kuchni? Szukasz orientalnych produktów i przypraw? Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
brokata
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2019, 9:38

Właściwości sorbitolu

Post autor: brokata »

Hej, czy ktoś z was używa sorbitolu? ostatnio czytałam na jego temat krótki artykuł w gazecie i tak zaczął mnie zastanawiać.. czy on jest zdrowy? jakie ma właściwości? Ktoś może zna się na temacie?
Awatar użytkownika
trawiasta
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2020, 20:22

Re: Właściwości sorbitolu

Post autor: trawiasta »

Sorbitol jest wykorzystywany w produkcji past do zębów, gum do żucia, cukierków :) nie powinno się go spożywać w nadmiarze, bo może prowadzić do wystąpienia różnych skutków ubocznych :) https://pelafenlek.pl/sorbitol-jakie-ma ... tosowanie/ tu jest ciekawie to opisane
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: Właściwości sorbitolu

Post autor: globtroter »

Niestety ja tego środka nie znam więc również nie bardzo jestem w stanie powiedzieć cokolwiek o nim. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się wpis https://powerrubber.com/jak-wymiarowac-oringi/ z którego nauczyłem się jak można wymiarować oringi. Akurat ta wiedza bardzo mi się przyda.
Awatar użytkownika
gustiik
Posty: 41
Rejestracja: 18 lut 2020, 9:26

Re: Właściwości sorbitolu

Post autor: gustiik »

Co do sorbitolu i innych substancji słodzących polecam https://notatek.pl/syntetyczne-srodki-slodzace poczytać trochę więcej na ten temat. Wygląda na to, że w nadmiarze faktycznie mogą wystąpić skutki uboczne.
ODPOWIEDZ