Szczeniak

Polecane strony podróżnicze, fora, blogi o tematyce turystycznej.
Wikuś

Szczeniak

Post autor: Wikuś »

Jak myślicie od kiedy szczeniak może wychodzić na dwór? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi to polecam wam przeczytać ten artykuł: https://blog.zoona.pl/od-kiedy-szczenia ... ic-na-dwor
Ktośka

Re: Szczeniak

Post autor: Ktośka »

A skoro mowa o wyjściach szczeniaka na dwór to warto też przygotować się do spacerów. Zatem co należy zrobić, żeby był dla niego jak najatrakcyjniejszy i by zapewnił mu olbrzymią radość? Kompendium wiedzy znajdziecie w tym artykule https://mojzdrowyfutrzak.elanco.com/pl/ ... acer-psem/ Pamiętajmy, że codzienny spacer to dla psa jedna z najważniejszych części dnia.
adam.wilga

Re: Szczeniak

Post autor: adam.wilga »

Myślę, że wiele zależy od pory roku. Mały szczeniaczek nie powinien raczej wychodzić jesienią i zimą, kilkumiesięczny psiak zaś pod kontrolą może a nawet powinien choć też nie da się jednoznacznie powiedzieć, gdyż w przypadku egzotycznych ras, nieprzyzwyczajonych do naszego klimatu zawsze pojawia się jakieś ryzyko. Ja np. mam 6-misięcznego mieszańca, który uwielbia aktywności na świeżym powietrzu także wypuszczam go do ogródka, chodzimy też na spacery. Martwią mnie jedynie jego niszczycielskie zapędy: kopanie dziur, gryzienie wszystkiego co się da. Jak myślicie, czy zakup gryzaka rozładuje jego energię? W ofercie https://johndog.pl/produkt/kosc-do-zuci ... -john-dog/ natrafiłem na taki zrobiony z samych naturalnych, wartościowych składników, przeznaczony do żucia. Myślę, że zwierzak mógłby zająć się nim na dość długo.
ODPOWIEDZ