Borelioza

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
Awatar użytkownika
davidsp
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:42

Borelioza

Post autor: davidsp »

Jak zapobiegać tej chorobie, jakie badania wykonać?
Awatar użytkownika
forest.harber
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post autor: forest.harber »

Borelioza posiada nieprzewidywalny przebieg, dlatego zaczyna się odważniej stosować odmienny sposób jej diagnozowania, polegający na badaniu kleszcza Warszawa https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-warszawa/. Umożliwia to szybkie i skuteczne określenie czy dany kleszcz był nosicielem różnych groźnych bakterii, wirusów czy pierwotniaków wywołujących choroby.
Awatar użytkownika
annawu
Posty: 23
Rejestracja: 06 lip 2020, 12:18

Re: Borelioza

Post autor: annawu »

Po każdej wizycie w lesie zabaw się w doktora i poszukaj czy żadnego kleszcza nie przywlokłaś ze sobą :)
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 36
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:35

Re: Borelioza

Post autor: Matylda »

Borelioza to naprawde poważna choroba i nie wolno jej lekceważyć, tak samo jak ukąszeń przez kleszcze. Objawy boreliozy sprawdzisz na https://lekarzebezkolejki.pl/, warto je znać by jeśli tak się wydarzy móc je zdiagnozować u siebie czy u bliskiej osoby. Szybka diagnoza to też ważna sprawa w przypadku tej choroby.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 328
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:49

Re: Borelioza

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,to choroba,ktora czesto ciezko wykryc. Co sadzicie o tym https://testujemy.org/dla-sluzby-zdrowia/ ? Czy warto badac sie raz do roku? Uwazam,ze warto,poniewaz zdrowie jest najwazniejsze.
Miś88

Re: Borelioza

Post autor: Miś88 »

Ukąszenia przez kleszcze często wywołujące boreliozę są często nawet przez nas nie zauważone. Dlatego za każdym razem jak wrócimy z parku czy wędrówki po lesie powinniśmy bardzo dokładnie się przejrzeć czy czasem nie mamy pasażera na gapę. Szacuje się ,że około 30% kleszczy jest nosicielami bakterii borelli. Ktoś powie ,że to nie wiele ale czy mamy ryzykować ciężką chorobę i nie badać się ? Wiele wartościowych informacji znajdziemy też w internecie - znalazłam bloga gdzie ten temat dość gruntownie został poruszony - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 .Warto zapoznać się ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 328
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:49

Re: Borelioza

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,zalezy mi na tym,by dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób zabezpieczać sie przed kleszczami. Jakich środków używacie? Chętnie dowiem się więcej na ten temat https://www.aptekagemini.pl/poradnik/dz ... la-dzieci/ Jakie środki byście wybrali?
ODPOWIEDZ