Nawozy w rolnictwie

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
Włłodek

Nawozy w rolnictwie

Post autor: Włłodek »

Dzień dobry. Jakie są najpopularniejsze nawozy stosowane w rolnictwie? Głównie chodzi mi o uprawę zbóż. Jako początkujący szukam czegoś uniwersalnego. Ponoć najlepsza będzie saletra amonowa czas rozkładu ma długi, tak? Zamierzam zamówić ją od producenta Nitrogen Polska https://nitrogenpolska.pl/saletra_amonowa-33-z.html. W jakich okresach muszę nawozić?
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: Nawozy w rolnictwie

Post autor: globtroter »

Tak jest to absolutna prawda i ja również zdaję sobie sprawę, że stosowanie nawozów jak i również niezbędnych oprysków jest ważne. Moim zdaniem zdecydowanie warto jest przeczytać artykuł http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/oprysk ... -wykonuje/ gdyż w nim opisano to jaki oprysk na grzyby jest najlepszym rozwiązaniem.
Źdźbło

Re: Nawozy w rolnictwie

Post autor: Źdźbło »

Tak naprawdę samo nawożenie w rolnictwie jest czymś niezwykle ważnym i moim zdaniem także warto jest wiedzieć jakie mogą choroby występować na naszych uprawach. Zdecydowanie zachęcam każdego do przeczytania artykułu https://ofio.pl/katalog-firm/37495/jaki ... ice-ozima/ gdyż tam poruszono choroby występujące przy pszenicy ozimej.
rzepakowy

Re: Nawozy w rolnictwie

Post autor: rzepakowy »

Czy zastanawialiście się nad wprowadzeniem agroforestry w waszym gospodarstwie? Po przeczytaniu artykułów na https://www.syngenta.pl/blog/uprawy zdałem sobie sprawę z wielu korzyści płynących z tej metody. To połączenie uprawy roślin z leśnictwem może przynieść wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych.
Kremowy

Re: Nawozy w rolnictwie

Post autor: Kremowy »

Stosunkowo nowym wyzwaniem dla producentów kukurydzy jest pojawienie się stonki kukurydzianej, która może powodować znaczne szkody, szczególnie w uprawach kukurydzy na ziarno. Szkodnik ten żeruje na liściach, co prowadzi do obniżenia fotosyntezy i w rezultacie do mniejszych plonów. Znajomość cyklu życiowego stonki i odpowiednie strategie zwalczania są kluczowe dla minimalizacji strat. Więcej informacji na ten temat oferuje strona https://www.syngenta.pl/atlas-chorob-i- ... -kukurydzy gdzie dostępne są aktualne porady dotyczące walki ze stonką kukurydzianą.
ODPOWIEDZ