Oczyszczanie ścieków

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
Gośka

Oczyszczanie ścieków

Post autor: Gośka »

Nie wiedziałam, że do oczyszczania ścieków potrzebna jest specjalistyczna chemia. Na przykład coś takiego: https://scieki-woda.pl/chemia-specjalistyczna0.html Dla mnie to trochę czarna magia. A dla Was?
kaśkaw

Re: Oczyszczanie ścieków

Post autor: kaśkaw »

A nie lepiej zdecydować się na proces odwróconej osmozy, który odbywa się bez użycia kwasu solnego oraz wodorotlenku sodu? Na skutek ciśnienia woda zostaje dynamicznie kierowana na półprzepuszczalną membranę odwróconej osmozy. Jej półprzepuszczalność powoduje, że skutecznie rozdziela ona ciecz od substancji niepożądanych. Prosty, a jakże skuteczny sposób. Polecam poczytać więcej na stronie firmy, która specjalizuje się w tej dziedzinie https://www.oriontec.pl/odwrocona-osmoza/.
osąd

Re: Oczyszczanie ścieków

Post autor: osąd »

Może nie jestem ekspertem ale w Polsce jest firma, która zajmuje się recyclingiem cynku oraz jest również producentem cynku - to firma RECYNK (ich strona www to: https://recynk.pl) - może się przyda. Serio wystarczy zadzwonić i dopytać o te szczegóły, które są potrzebne.

rx mode
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: Oczyszczanie ścieków

Post autor: globtroter »

Myślę, że jak najbardziej w momencie gdy mamy możliwość posiadania przydomową oczyszczalnię ścieków to ja jestem zdania, że warto jest postawić na to rozwiązanie. Tym bardziej, że jak ja jeszcze czytałam na stronie https://ogrody24.pl/blog/post/przydomow ... dla-ogrodu to tą wodę możemy wykorzystać w bardzo ciekawy sposób.
ODPOWIEDZ