Podatki - Niemcy

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
Paź

Podatki - Niemcy

Post autor: Paź »

Jak można rozliczyć zwrot podatku z Niemiec? Czy można zrobić to przez internet? Czy trzeba wszystko na papierze dostarczyć do urzędów w Niemczech? Ma ktoś doświadczenie w tej sprawie?
Bożena

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Bożena »

Pracuję w Niemczech od kilku lat, ale wszystkim, co związane było z podatkami, zajmował się mój mąż, kiedy zmarł, wszystko spadło na moją głowę. Nie mogłam się odnaleźć w skomplikowanym systemie. Wtedy trafiłam na https://www.tax-pol.pl/jak-wyglada-odzy ... -studenta/. Okazało się, że choć system podatkowy wydaje się trudny do zrozumienia, to sposób odzyskiwania podatku jest bliźniaczo podobny.
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: globtroter »

Z całą pewnością jest taka możliwość i muszę przyznać, że ja również także od pewnego czasu pracuję właśnie za granicą. Po raz pierwszy miałem styczność z firmą thompsonstein.com i to tak naprawdę dzięki nim bez najmniejszego problemu rozliczyłem się bez problemu ze wszystkich wymaganych podatków.
Awatar użytkownika
alekey
Posty: 29
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:05

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: alekey »

Myślę, że nawet biorąc pod uwagę podatki opłaca się taki wyjazd do Niemiec do pracy. Tam mają zupełnie inne stawki, można ładnie zarobić i nie jest też trudno pracę znaleźć. Zobaczcie na ofertę https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ . To może być praca zarówno dla pań i dla panów, dobrze płatna, nawet osoby bez dużego doświadczenia w zawodzie mogą próbować swoich sił. Wystarczą chęci, zaangażowanie, uczciwość. W tej agencji służą pomocą w znalezieniu pracy, organizacji wyjazdu, na miejscu jak się jest to też dbają o dobro pracownika./
Łucja

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Łucja »

Faktycznie gdy wykonywaliśmy legalną pracę za granicą to bardzo ważną sprawą jest to, aby następnie rozliczyć się z podatku VAT. Jak dla mnie bardzo ciekawie na stronie https://magazynlbq.pl/jak-rozliczyc-vat ... -brexicie/ opisano to w jaki sposób można rozliczyć VAT w Wielkiej Brytanii.
Grześ

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Grześ »

Niestety ja za bardzo nie wiem jak ma się sprawa z podatkami w tym kraju, ale mnie na ten moment najbardziej interesuje to w jaki sposób rozliczać podatek VAT gdy chcę prowadzić sprzedaż online. Bardzo ciekawie o tym napisano na stronie https://3obieg.pl/co-nalezy-wiedziec-o- ... zy-online/ i muszę przyznać, ze mi ta wiedza wiele wniosła.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: kasiakowa06 »

Paź pisze: ↑14 sty 2021, 18:06 Jak można rozliczyć zagranicznerozliczenia.pl/rozliczenie/niemcy zwrot podatku z Niemiec ? Czy można zrobić to przez internet? Czy trzeba wszystko na papierze dostarczyć do urzędów w Niemczech? Ma ktoś doświadczenie w tej sprawie?
Moje biuro rachunkowe mieści się w Szczecinie, tu wiele osób pracuje w Niemczech. Zatem odezwij się do nich, na pewno ogarną Twoje podatki: https://rachunkowebiuro.szczecin.pl/usl ... datkowe-2/

Obrazek
Krzesło

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Krzesło »

Kiedy pracujemy w danym kraju to jak najbardziej ważną sprawą jest to aby rozliczać się z podatków. Natomiast jak zauważyłem to aktualnie również wiele osób prowadzi biznes poprzez sprzedaż internetową. Właśnie dlatego zachęcam każdego do przeczytania artykułu https://mlodziprzyglosie.pl/vat-oss-jak ... nternecie/ to właśnie tam napisano o podatku VAT OSS.
Dorcia

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Dorcia »

Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości swojej działalności, muszą liczyć się z obowiązkiem płacenia podatków, w tym podatku dochodowego i VAT. Szczegółowe informacje na temat tych i innych podatków znajdują się w artykule pod linkiem https://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadom ... skarbowych który pomaga w zrozumieniu, jakie obciążenia podatkowe wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Bazalt

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Bazalt »

Dla wielu przedsiębiorców w branży e-commerce, rozliczenie VAT może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy działają oni na arenie międzynarodowej. Ważne jest, aby zrozumieć, że różne kraje mają różne zasady dotyczące VAT, co może wpływać na sposób, w jaki należy rozliczać podatki. Dla bardziej szczegółowych informacji, odsyłam do strony https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -9518.html oraz dobre zrozumienie i stosowanie się do tych zasad jest kluczowe dla uniknięcia problemów podatkowych.
Ącki

Re: Podatki - Niemcy

Post autor: Ącki »

Każdy przedsiębiorca, który zamierza prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech, stoi przed koniecznością uzyskania niemieckiego numeru VAT. Kluczowym elementem tego procesu jest zrozumienie, jakie dokumenty są wymagane oraz jak należy je prawidłowo złożyć. Szczegółowe informacje na ten temat, w tym krok po kroku opis procedury, znajdują się na https://wpr24.pl/jak-uzyskac-niemiecki-numer-vat/ i dostęp do aktualnych i kompleksowych informacji jest niezbędny dla zapewnienia zgodności z niemieckimi przepisami podatkowymi.
ODPOWIEDZ