Remont nieruchomości

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
staróh

Remont nieruchomości

Post autor: staróh »

Aby nasz dom / mieszkanie cieszyły się przez długi czas dobrym stanem i stanowiły rzeczywistą dodatnią wartość naszego majątku to cyklicznie trzeba decydować się na przeprowadzanie niezbędnych prac, które pomogą utrzymać je w takim stanie. Regularnie przeprowadzane prace remontowe stwarzają taką możliwość. Na ich zakres składa się wiele pomniejszych czynności dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel i cieszyć się nieruchomością czy mieszkaniem w dobrym stanie. Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz. Stanowią one praktycznie całą odrębną dziedzinę szeroko rozumianej branży budowlanej i są bardzo rozbudowane. Można powiedzieć, że stanowią dodatkową gałąź, tworząc zupełnie niezależną odnogę, jednocześnie będać niezbędnym elementem każdego remontu. Jednak podobnie jak w przypadku szerszego spojrzenia na remont tak i one wymagają planu postępowania i harmonogramu wykonania. Składają się z wielu pomniejszych części, a poza początkowym kuciem, które przeważnie jest pierwszym etapem każdego remontu to następnym jest tynk i jest to etap stosunkowo pracochłonny. W zależności czy wykonywany w sposób tradycyjny za pomocą stalowych pac i kielni czy maszynowo za pomocą profesjonalnego agregatu tynkarskiego - czas wykonania będzie się różnić, jednak razem z krótszym czasem realizacji bezpośrednio wiąże się także wzrost kosztu. Należy także pamiętać, że aplikacja tynku na ścianach oraz sufitach jest zajęciem które wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, ponieważ skutków naszej pracy nie można poprawić po wyschnięciu tynku i potrzebne jest ponowne usuwanie danej warstwy i praca zaczyna się na nowo. Następnym etapem, po wyschnięciu tynku najczęściej jest gładź. Jednak do jej poprawnego wykonania potrzebne są także wiedza oraz niezbędne doświadczenie. Bez tych dwóch czynników - można powiedzieć absolutnie podstawowych - o błąd również nie jest trudno. Tutaj jednak istnieje pewien margines błędu, ponieważ nie w pełni poprawnie wykonaną gładź można do pewnego stopnia przeszlifować. Jednak margines błędu nie jest aż tak duży, ponieważ zbyt duże nierówności i uchybienia podczas pracy - podobnie jak w przypadku tynku - raczej nie są możliwe do skorygowania i potrzebne będzie po prostu ponowne przeprowadzenie prac.
kaśka

Re: Remont nieruchomości

Post autor: kaśka »

Wydaje mi się, że takich nieruchomości, w które chciałabyś zainwestować radzę szukać na stronie: https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/obiekty . Tutaj jest duży wybór ofert obiektów do kupienia. Pamiętaj tylko aby dobrze przemyśleć swój wybór, aby Twoja inwestycja szybko się zwróciła.
Ineźri

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Ineźri »

Zdecydowanie wolę takie sprawy jak remont zlecać fachowcom, co nie znaczy, że się nie interesuję i nie zgłębiam tematu. Skoro jednak na czymś się nie znam, to nie będę tego robiła. Natomiast sama zawsze kupuję wszystkie materiały niezbędne do wykonania remontu. Np. elektryk zrobił mi listę, a ja potem szukałam najtańszego sklepu w internecie. Udało mi się dobrze trafić i cały osprzęt elektryczny kupiłam w sklepie https://osprzet-sklep.pl. Całe szczęście, że nie zleciłam tego elektrykowi, bo dzięki temu mogłam wybrać taki model wyłącznika i gniazd jaki mi odpowiadał.
Adaś5555

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Adaś5555 »

Jeśli chodzi o remont to wiadomo, że lepiej wynająć do tego specjalistę niż robić remont samemu w szczególności gdy chodzi o kwestie związane z elektryką. Z reguły samodzielnie wystarczy kupić wszystkie potrzebne materiały, które przydadzą się elektrykowi. Pomocna może być hurtownia elektryczna. Użytkownik Ineźri także poleca ciekawy sklep elektryczny.
Paweł031

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Paweł031 »

Jeśli chodzi o remont to wiadomo, że samemu nie ma co sie za to zabierać. Według mnie lepiej wynająć firmę budowlaną, która wykona wszystko za nas. Większość osób przed wyborem ekipy budowlanej sprawdza cennik uslug budowlanych i jest to dobre posunięcie, ponieważ lepiej wiedzieć ile firma budowlana może wziąć pieniędzy za remont.
Awatar użytkownika
nois35
Posty: 340
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:22

Re: Remont nieruchomości

Post autor: nois35 »

Na pewno przy takim remoncie stawia się na jakość używanych produktów, ale także na jak najdokładniejsze działanie. Warto na pewno zwrócić uwagę na to np. czym malujemy. Dlatego podkład akrylowy, który znajdziesz na stronie https://www.troton.pl/podklad-akrylowy-hs-2k-51/ może być cennym dodatkiem i pomysłem, który sprawi, że praca będzie znacznie sprawniejsza i pewniejsza.
Lilić

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Lilić »

Na pewno przy zakupowych remontowych warto jest dokładnie zapoznać się z dostępnym w internecie asortymentem. Ja jestem po niedawnym odwiedzeniu hurtowni internetowej https://www.reahurt.pl/ gdzie słyszałem, że wszystko można kupić w cenach producenckich. Jeśli zatem ktoś szuka produktów w większej ilości, to na pewno powinien dokładnie zapoznać się z takimi produktami.

otwieranie paczki przy kurierze
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: Remont nieruchomości

Post autor: globtroter »

Warto na pewno jest czasami nawet przeprowadzić mały remont, kiedy szykujemy mieszkanie do sprzedaży. Osobiście nie miałem na to czasu i zdecydowałem się sprzedać moje mieszkanie jak najszybciej. Właśnie dlatego firma http://nieruchomosci-zeus.pl/ skupiła je ode mnie i obydwie strony były zadowolone.
ODPOWIEDZ