Uzależnienie

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
Awatar użytkownika
Sylwia229
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2020, 13:30

Uzależnienie

Post autor: Sylwia229 »

Problem z uzależnieniami spotyka coraz więcej osób. Pokusa sięgnięcia po używki jest coraz większa w przypadku problemów ale i za namową znajomych. Niestety w nałóg wpaść łatwo jeżeli mamy słabą wolę. Kilku moich znajomych jest już po terapiach a nawet detoksie bo przesadzili z "próbowaniem". Jeżeli macie podobny problem lub wasi znajomy to polecam zgłosić się o pomoc do ośrodka Detoks Fenix z pewnością wam pomogą.
Awatar użytkownika
travon62
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzależnienie

Post autor: travon62 »

Uzależnienia są poważnym problemem, nie wyleczy się ich bez chęci osoby uzależnionej.
Łukasz

Re: Uzależnienie

Post autor: Łukasz »

Widziałem na stronie ośrodek terapii uzależnień dużo informacji na temat różnych uzależnień. Czytałem też jak z tym walczyć . Myślę że na takich terapiach grupowych nie jest tak źle jak niektórzy mówią i wydaje mi się że warto tam się wybrać. Co Wy o tym sądzicie?
Pulśik

Re: Uzależnienie

Post autor: Pulśik »

Uzależnienie to bardzo poważna choroba z którą to należy walczyć. Bo jednak samemu sobie nie jesteśmy w stanie pomóc. Dlatego też myślę, że taki pobyt w ośrodku Nefo to najlepsze co możemy zrobić. A to dlatego, że w ośrodku tym doskonale znają się na wszelkiego typu uzależnieniach no i zatrudniają bardzo dobrze wykształcony personel dla którego niesienie pomocy to coś bardzo ważnego.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Uzależnienie

Post autor: kasiakowa06 »

Łukasz pisze: ↑21 paź 2020, 13:14 Widziałem na stronie /twoj-detoks.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien-warszawa/ ośrodek terapii uzależnień dużo informacji na temat różnych uzależnień. Czytałem też jak z tym walczyć . Myślę że na takich terapiach grupowych nie jest tak źle jak niektórzy mówią i wydaje mi się że warto tam się wybrać. Co Wy o tym sądzicie?
Musicie sami sprawdzić, co podziała, każdy jest inny. U mojego teścia sprawdził się detoks i wszywka zrobiona w klinice w Poznaniu - https://www.facebook.com/odoklinikapoznan

Obrazek
miły

Re: Uzależnienie

Post autor: miły »

Wydaje mi się, że świetnie skrojoną ofertę jeżeli chodzi o detoks, znajdziecie w ofercie tej placówki - Ośrodek Krajna. Moim zdaniem posiadają naprawdę świetnych specjalistów, którzy będą wam w stanie pomóc. Poza tym ichniejszy ośrodek jest świetnie wyposażony, więc będziecie mogli przejść pełnoprawną detoksykację organizmu. Polecam!
jaśka

Re: Uzależnienie

Post autor: jaśka »

Chyba każdy z nas zna kogoś kto popadł w uzależnienie. Z tego co czytałam, nadal największym problemem społecznym pozostaje alkoholizm. Wiele osób sięga po używkę. Jeśli ktoś pije od długiego czasu i czeka go terapia, to faktycznie warto odbyć wspomniany przez ciebie detoks. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o tym zabiegu, to możecie poczytać na https://odtruwanieszczecin.pl/. Odtruwanie alkoholowe to nieoceniona pomoc w walce z uzależnieniem. Z tego powodu znajduje się wśród najpopularniejszych metod stanowiących pierwszy krok ku trzeźwości.
Monika WawaŻ

Re: Uzależnienie

Post autor: Monika WawaŻ »

. Moja mam pracowała w dużej korporacji i miała bardzo stresującą pacę i chyba tylko ona wie co czuła i jak nie dawała sobie z tym rady. Pamiętam, że w tamtym złym okresie było pełno pustych butelek po winie w domu . Gorzej kiedy mam jechała taka "wczorajsza" do pracy.... Kiedyś przyszła zapłakana i powiedziała, że ja zwolnili...nie chciała powiedzieć dlaczego...jednak ja wiedziałam czemu. Któregoś dnia przeszukałam chyba cały internet w poszukiwaniu pomocy dla mamy i znalazłam ośrodek https://terapiawenus.pl/alkoholizm/ w Warszawie i zadzwoniłam tam opisałam problem...wszystko okej tylko musiałam namówić do tego mamę. Moja mam była w takim stanie, że kazała się tam po prostu zawieźć. Myślałam, że pojedziemy do szpitala....a tam było jak w domu...Mama jest jeszcze w ośrodku ale z tego co mówi bardzo jej pomagają.
dżej89

Re: Uzależnienie

Post autor: dżej89 »

Niestety z różnych przyczyn sporo ludzi popada w nałogi. Jak chodzi o mnie, to właśnie planuję zgłosić bliskiego tutaj https://wszywka-poznan.pl . Ponieważ oferują oni wszywkę, która ułatwia walczyć z alkoholizmem. Chociażby po spożyciu alkoholu następuje po 15 minutach zatrucie alkoholowe.
efalsa

Re: Uzależnienie

Post autor: efalsa »

Uzależnienia trzeba leczyć i to jak najszybciej, wtedy macie większe szanse na szybkie uwolnienie się od nich. Prywatne leczenie tutaj przyniesie efekty dobre, te https://zdrowie.pzu.pl/ placówki warto odwiedzić i zobaczycie jak to tam wygląda.

now b100
Awatar użytkownika
broszka
Posty: 49
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:48

Re: Uzależnienie

Post autor: broszka »

Myślę, że można także skorzystać z pomocy psychologa. Jeśli chodzi o leczenie uzależnień to z pewnością dobrym wyborem będzie Poradnia Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Zachęcam do zapoznania się z nimi bliżej.
hanik

Re: Uzależnienie

Post autor: hanik »

O ile mi wiadomo, uzależnienie wpływa nie tylko na jednostkę, ale ma również wpływ na jej bliskich. To bolesne widzieć, jak ktoś, na kim nam zależy, cierpi z powodu uzależnienia. Dlatego z pewnością warto zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze i szukać pomocy, jeśli podejrzewasz, że ktoś bliski zmaga się z uzależnieniem. https://alkodoktor.pl/ zawiera praktyczne wskazówki i porady dla rodziny i przyjaciół osób walczących z uzależnieniem.
Gość

Re: Uzależnienie

Post autor: Gość »

Detoksykacja i psychoterapia są kluczowymi elementami skutecznego leczenia uzależnień. Detoksykacja to proces eliminacji substancji psychoaktywnej z organizmu oraz łagodzenia objawów abstynencyjnych. Jest to pierwszy krok w leczeniu uzależnienia od substancji chemicznych. Po detoksykacji psychoterapia staje się niezmiernie istotna. Terapia może pomóc osobie uzależnionej w zrozumieniu przyczyn swojego uzależnienia, identyfikacji szkodliwych wzorców myślenia i zachowań oraz rozwijaniu zdrowszych strategii radzenia sobie z trudnościami. Poprzez terapię, pacjent może również pracować nad wzmacnianiem swojej motywacji do trwałej zmiany, budowaniem umiejętności radzenia sobie z pokusami i kryzysami oraz odbudową relacji społecznych. Jeśli poszukujesz dobrego psychoterapeuty odwiedź stronę https://psychologuj.pl/
ODPOWIEDZ