Dom drewniany

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2019, 12:15

Dom drewniany

Post autor: paniola »

Uważam, ze dom drewniany http://www.tadeks.pl/ to świetna opcja dla osob ktore chcą miec swój dom. W przeciwieństwie do innych technologii, budowa domu może odbywać się w okresie zimowym, gdyż poza fundamentem (który należy przygotować w dogodnych warunkach) dom prefabrykowany nie wymaga żadnych prac mokrych. Niezwykłą zaletą technologiczną jest niewielki ciężar konstrukcji budynku, przez co ogranicza koszt fundamentów, oraz idealnie sprawdza się w trudnych warunkach gruntowych i hydrologicznych np. na terenach szkód górniczych.
Awatar użytkownika
kordian.kordek
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2020, 14:52

Re: Dom drewniany

Post autor: kordian.kordek »

A jaka waszym zdaniem będzie najlepsza blacha na dach w domu drewnianym? Polecicie jakieś konkretne modele? Sam nie wiem, czym si,ę kierować przy wyborze szczerze mówiąc.
Awatar użytkownika
obsessive
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:17

Re: Dom drewniany

Post autor: obsessive »

Dlaczego nie, skoro można mieć ładny dom za małe pieniądze. To dziś opcja dla wielu rodzin, które nie mogły dostać większego kredytu. Możemy mieć domy naprawdę taniej, a za zaoszczędzone pieniądze możemy tutaj http://woodlit.pl/ kupić dziecku drewniany plac zabaw, którym będzie mógł/mogła się bawić latami. I wcale takie rozwiązanie nie jest dziś drogie, mówię wam szczerze.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:12

Re: Dom drewniany

Post autor: mamapiotra »

Każdy dom jak wiadomo musi mieć dach - dobry dach. W związku z tym warto postarać sie o firmę, która wykona dach dobrze, firmę, która ma doświadczenie w tym temacie.Taką firmą jest firma mg dachy - https://mgdachy.pl/drewno-konstrukcyjne/ ,która stosuje specjalnie do tego przygotowane drewno - drewno konstrukcyjne. To firma, która zajmuje się dachami od momentu ich projektu po wykonanie.
Jaś

Re: Dom drewniany

Post autor: Jaś »

paniola pisze: ↑11 lis 2019, 16:54 Uważam, ze dom drewniany http://www.tadeks.pl/ to świetna opcja dla osob ktore chcą miec swój dom. W przeciwieństwie do innych technologii, budowa domu może odbywać się w okresie zimowym, gdyż poza fundamentem (który należy przygotować w dogodnych warunkach) dom prefabrykowany nie wymaga żadnych prac mokrych. Niezwykłą zaletą technologiczną jest niewielki ciężar konstrukcji budynku, przez co ogranicza koszt fundamentów, oraz idealnie sprawdza się w trudnych warunkach gruntowych i hydrologicznych np. na terenach szkód górniczych.
Jaka cena takiego domu ?

---
https://remont.biz.pl/rekuperacja/
piśz

Re: Dom drewniany

Post autor: piśz »

Nie mam pewności, czy w dobie, kiedy można sobie nawet takie https://www.mgprojekt.com.pl/modena domy wybudować, świat nie zwariował. Dom z drewna przy jakimkolwiek problemie związanym na przykład z ogniem, płonie doszczętnie. I zostajemy z niczym. A w murowanym można to jeszcze odbudować.

dpx-is 250
samąwa

Re: Dom drewniany

Post autor: samąwa »

W zasadzie każda opcja domu jest dobra, ale piśz ma rację, że taki dom może szybko niszczeć. No i podobno wytrzymuje tylko x lat. Dlatego ja nie zdecydowałabym się na niego. Owszem, koszty malutkie można powiedzieć, ale też nie przesadzajmy. Z kolei ja to będę w moim już postawionym domu, inwestować w ekologię. Wiecie, jakie pompy głębinowe do studni warto kupić?
ODPOWIEDZ