samodzielna księgowośc

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
eko112
Posty: 74
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:15

samodzielna księgowośc

Post autor: eko112 »

Cześc, korzystacie może z popularnej ostatnio opcji samodzielnej księgowości? Poczytałam troszkę o oprogramowaniu https://wfirma.pl/ksiegowosc i widzę, że ma on wiele funkcji takich jak kilometrówki, środki stałe i wyposażenie, fakturowanie czy liczne integracje np. z magazynem. Myślałem, że bez rozległej wiedzy księgowej ciężko będzie go ogarnac, ale przedsiębiorców korzystających z oprogramowania wspierają eksperci księgowości.
Awatar użytkownika
brokata
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2019, 9:38

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: brokata »

na samodzielna to bym sie chyba nie zdecydowala bo totalnie nie mam o tym pojecia ale u nas biuro rachunkowe https://superksiegi.pl/ ogarnia temat i robi to perfekcyjnie :) Mozna na nich polegac!
Awatar użytkownika
Daleka
Posty: 442
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:06

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Daleka »

Bez względu na to, czy sami będziecie prowadzili księgowość w Waszych firmach, czy też komuś powierzycie to zadanie, na pewno warto będzie zastosować nowoczesne systemy od firmy Primesoft, o których mowa na stronie http://www.primesoft.pl/. Dzięki nim wszystkie procesy księgowe w Waszej firmie będą zachodziły szybciej i sprawniej, spadną też związane z nimi koszty :)
Awatar użytkownika
Antek76
Posty: 114
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:28

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Antek76 »

Pytanie tylko, czy posiadacie odpowiednie kompetencje do prowadzenia samodzielnej księgowości? Niestety może być to dość skomplikowane, dlatego też warto podejść do tematu w sposób racjonalny. Moim zdaniem, dobrą opcją będzie skorzystanie ze współpracy z biurami księgowymi takimi jak https://qualitydot.pl/ To da Wam pewność, że Wasze finanse będą odpowiednio rozliczone.
Awatar użytkownika
Myszka55
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2020, 14:32

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Myszka55 »

Nie, takie rzeczy zostawiłam specjalistom, ponieważ prawo jest zbyt zawiłe i naprawdę dużo rzeczy może pójść nie tak. U mnie pełną księgowością zajmują się https://www.status.waw.pl/uslugi-ksiego ... ksiegowosc Zawsze są na bieżąco ze zmianami prawnymi, do tego mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Rzetelnie wykonują każde zlecenie i dokładnie omawiają i wyjaśniają wątpliwe kwestie. Nie wyobrażam sobie, że miałbym zajmować się tym wszystkim sama i jeszcze skupiać się na prowadzeniu i rozwoju firmy. Tak mam spokój i pewność, że wszystko jest dopilnowane i zgodne z prawem.
Awatar użytkownika
MA1955
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:35

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: MA1955 »

nie... uważam, że każdy powinien robić to, co umie. Ja w księgowości zupełnie się nie odnajduję, dlatego nie pcham się tam. Moją księgowością zajmuje się odpowiednie biuro, które specjalizuje się w usługach dla firm. Już od kilku lat jestem ich klientką i jeszcze nigdy nie miałam problemów. Myślę, że najważniejsze to znaleźć odpowiednich ludzi - odpowiedni biuro rachunkowe. Jeśli się takie znajdzie, to niech działają i niech każdy robi swoje.

Magda,
wywóz gruzu Poznań
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 71
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:38

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: kozi44 »

Według mnie od prowadzenia rozliczeń w firmie są raczej biura rachunkowe. Warto jest wejść we współpracę ze sprawdzonym i rzetelnym biurem rachunkowym, ponieważ samemu uważam, że bardzo ciężko jest prowadzić jakiekolwiek rozliczenia. Przedsiębiorca ma wiele innych zadań na głowie i warto jest odciążyć się chociaż z tego
Awatar użytkownika
Tadeuszek641
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:07

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Tadeuszek641 »

Nie wiem czy podołałbym takiemu zadaniu.
Awatar użytkownika
veum.lavada
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:33
Lokalizacja: Starachowice

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: veum.lavada »

Uważam, że osoba która nie ma pojęcia o księgowości może tylko sobie zaszkodzić, a nie daj Boże swojej firmie...
Awatar użytkownika
annawu
Posty: 23
Rejestracja: 06 lip 2020, 12:18

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: annawu »

Pełna księgowość i sprawozdania finansowe to zadania, które pochłaniały za dużo mojego czasu porównując z pozostałymi działaniami i właśnie dlatego zdecydowałam się zlecić obsługę finansowo-rachunkową firmie http://sowinski.pl/ która zatrudnia specjalistów w tym zakresie, a ja nie muszę się martwić.
Awatar użytkownika
luis.bode
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2020, 10:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: luis.bode »

Na pewno nie chciałabym zajmować się nią na własną rękę.
norbitorbi

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: norbitorbi »

Sprawy księgowe i bieżącą pomoc prawną w tym zakresie sprawuje dla mnie biuro Epsilon http://www.epsilonbiznes.pl/ gdzie zatrudniają doświadczonych specjalistów i w Skawinie to zdecydowanie najlepsze biuro. Obecnie ze względu na pandemię, obsługą zajmują się w sposób elektroniczny.
żółw

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: żółw »

Polecam przeczytać ten przewodnik https://portalwiedzy.streamsoft.pl/pora ... hunkowego/, aby odpowiedniego wybrać biuro rachunkowe lub inną formę prowadzenia księgowości w firmie.
łoteril

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: łoteril »

Cenię sobie współpracę z biurem rachunkowym https://global-accounting.pl/ które zajmuje się księgowością i obsługą kadr w mojej firmie przez co znacznie odciążają mnie w tym temacie. Sprawozdania czytelne i realizacje wykonywane według umówionego terminu.
daruś

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: daruś »

Można samodzielnie się rozliczać, ale wtedy trzeba naprawdę na bieżąco śledzić wszystkie przepisy, a nie jest to łatwe. Między innymi trzeba wiedzieć, kiedy obowiązkowo zastosować split payment, a kiedy podzielona płatność jest fakultatywna. Oczywiście należy również się zorientować co zrobić w sytuacji, kiedy nie zastosujemy się do przepisów. Niestety jest wiele problemów, które trzeba będzie rozwiązać.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:00

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: foxi »

Samodzielna księgowość? Hmm, wszystko można tylko po co marnować czas i swoja energie na pilnowanie przepisów i terminów, skoro może to za ciebie zrobić biuro rachunkowe. Uważam ,że lepiej zająć się swoim biznesem a nie studiowaniem przepisów. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne prowadzenie księgowości pamiętaj ,że będzie ci potrzebny program do wysyłania jpk . Jak wam wiadomo okresowo (najczęściej miesięcznie) będzieciE musieli wysyŁać do US pliki JPK.
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: globtroter »

W sumie co by nie było to samodzielna księgowość również jest możliwa i ja także staram się moją tak prowadzić. Jestem również zdania, że jak przeczytałem na stronie https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-we-wloszech/ to w sumie podatek VAT we Włoszech jest również i dobrze wiedzieć jaki on jest.

mahle knecht
mrówka

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: mrówka »

Z tym poradnikiem https://portalwiedzy.streamsoft.pl/pora ... zyc-firme/ znalezienie odpowiednie narzędzia do prowadzenia księgowości na pewni stanie się prostsze :)
Radosalwęk251

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Radosalwęk251 »

Ja w zasadzie rozliczam się tylko raz w roku, PITem-37. Z tego co się orientowałem to teraz można to zrobić samodzielnie, drogą elektroniczną. Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem i nawet trochę o tym poczytałem na https://poznan.naszemiasto.pl/pit-onlin ... c3-7979707. Myślę, że warto z tego skorzystać :)
Awatar użytkownika
ewelka9090
Posty: 157
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:15

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: ewelka9090 »

Producenci wielu różnych produktów muszą pamiętać o różnego rodzaju podatkach. Najważniejsze na ten moment są informacje na temat podatku cukrowego. Strona https://jpk.info.pl/pliki-jpk/podatek-cukrowy-cuk-1/ będzie dla Was odpowiednia, więc sobie skorzystajcie.
Waldemaręk924

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Waldemaręk924 »

Szczerze mówiąc to ja sam raczej nie zająłbym się księgowością. Moim zdaniem prowadzenie własnego biznesu samo w sobie jest już bardzo trudne, a co dopiero jeszcze dokładać sobie jeszcze martwienie się o księgowość, tym bardziej że to jest naprawdę bardzo trudne zajęcie...
Awatar użytkownika
globtroter
Posty: 188
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:03

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: globtroter »

Akurat moim zdaniem również ważną sprawą jest to, aby dokładnie wiedzieć jak można bez problemów prowadzić spółkę za granicą. Ja właśnie chcę taki biznes otworzyć i muszę przyznać, że jak najbardziej współpraca z thompsonstein.com będzie najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie.
Bakłażan

Re: samodzielna księgowośc

Post autor: Bakłażan »

W sumie ja wszelkie prace księgowe zlecam na zewnątrz i w takiej sytuacji wiem, że bez najmniejszego problemu mogę się skupić właśnie na prowadzeniu firmy. Jakiś czas temu również miałem okazję wdrożyć u siebie system ERP https://www.connecto.pl/comarch-erp-optima/ i wiem, że ten pomysł był niezwykle dobry.
ODPOWIEDZ