Ubrania robocze - co jest ważne?

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
nois35
Posty: 340
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:22

Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: nois35 »

Na pewno warto pamiętać o tym, że ubrania w niektórych zawodach (np. strażak, sanitariusz) powinny być mocno widoczne dla innych, nawet w ciemnościach. Takie osoby często pracują po zmroku, w miejscach, gdzie dostęp do światła bywa niewielki. Stąd nadruki wielokolorowe dostępne u http://loxy.pl/produkty/nadruki-wielokolorowe/ są doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Zwiększają bezpieczeństwo i komfort każdego pracownika w tym obszarze.
Awatar użytkownika
Tereska087
Posty: 84
Rejestracja: 19 wrz 2019, 21:15

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: Tereska087 »

Dobór ubrań roboczych zależy przede wszystkim od danej branży, w której będą one używane. W przypadku branż mniejszego ryzyka na pewno wystarczy, że spodnie będą po prostu wygodne, jak tego typu spodnie ocieplane moro - https://www.bhp-gabi.pl/p12686,spodnie- ... 029nw.html Są one wykonane z bawełny oraz flaneli, więc na pewno zapewnią ciepło w czasie wykonywania pracy.
Awatar użytkownika
Marti
Posty: 78
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:39

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: Marti »

To żeby były porządne, żeby troszkę wam jednak posłużyły co nie:) Sprawdźcie sobie tu co proponują w firmie https://meridus.pl My jesteśmy zadowoleni, a w jednym miejscu można kupić już dosłownie wszystko
Tadeuszęk2011

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: Tadeuszęk2011 »

Najważniejsze są wygodne buty.
sijsą

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: sijsą »

Zgadza się - odzież ochronna odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Musi być wykonana z wysokiej jakości materiału. Poza tym ważna jest widoczność - na halach, magazynach czy pracując na zewnątrz. Odblaski zwiększają naszą widoczność o kilkaset metrów. W kwestii bezpieczeństwa do szalenie ważna sprawa. Poza tym w przypadku ubrań stosowanych w ekstremalnych warunkach muszą być zastosowane materiały odblaskowe trudnopalne, które można nabyć http://loxy.pl/produkty/tasmy-i-materia ... statyczne/
doliś

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: doliś »

Na pewno warto robić zakupy w sprawdzonych miejscach. Właśnie dlatego warto sobie na spokojnie zerknąć tutaj https://www.bhp-gabi.pl/k905,odziez-rob ... odnie.html . Między innymi znajdziecie tam spodnie wodoochronne. Jest tam bowiem również wiele innych ciekawych i praktycznych propozycji dopasowanych do różnych potrzeb firmy.
yanna

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: yanna »

Marti pisze: ↑22 paź 2020, 15:35 To żeby były porządne, żeby troszkę wam jednak posłużyły co nie:) Sprawdźcie sobie tu co proponują w firmie https://meridus.pl My jesteśmy zadowoleni, a w jednym miejscu można kupić już dosłownie wszystko
W sumie sporo można powiedzieć, jednak ja uważam, że np.: mechanik musi ochronić kolana i stopy. Pracowanie z ciężkimi kluczami może skończyć się uszkodzeniem. No i jeszcze ważne są zasady ppoż. Tu gasnica sniegowa jest w moim domyśle. Działa jak woda, z tym, że nie prowadzi do przepięć. Dlatego jest polecana do firm i placówek elektronicznych.
Goździk

Re: Ubrania robocze - co jest ważne?

Post autor: Goździk »

Wszystko tak naprawdę jest ważne przy takich sprawach i ja jeszcze chcę powiedzieć, że również dość istotną kwestią jest to aby mieć wiedzę o tym gdzie szukać właściwych znaków BHP. Z tego co wiem to właśnie w sklepie https://znaki-bhp.pl/ na pewno znajdziemy tak naprawdę to co jest nam potrzebne.
ODPOWIEDZ